Sylvie Stachenko

 

 

 

Prof. Sylvie Stachenko

Albertos universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė (Kanada)

 

 

Tarpsektorinis bendradarbiavimas kontroliuojant lėtines neinfekcines ligas: Kanados patirtis

14:50-15:10, Lapkričio 29 d.

 

 

Pirmininkė. II dalis. Lėtinės neinfekcinės ligos ir sveikas senėjimas

14:30-17:30, Lapkričio 29 d.

 

 

 

Prof. Sylvie Stachenko yra visuomenės sveikatos ekspertė sveikatos ugdymo ir lėtinių ligų profilaktikos srityje. Ji yra sukaupusi daugiau nei 20 metų darbo patirtį regioninėse, nacionalinėse ir tarptautinėse akademinėse, bendruomenės ir vyriausybinėse organizacijose. Ji vadovavo rengiant lėtinių ligų, įskaitant vėžio, diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų bei AIDS, kontrolės politikos dokumentus Kanadoje. Ji taip pat vadovavo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Lėtinių neinfekcinių ligų politikos bendradarbiavimo centrui ir buvo CINDI programos direktorė Kanadoje.

 

Šiuo metu ji užima Albertos universiteto Visuomenės sveikatos fakulteto profesorės pareigas, o prieš tai buvo pirmoji šio fakulteto dekanė. Ji taip pat yra Nacionalinės visuomenės sveikatos mokyklos Prancūzijoje vizituojanti profesorė.

 

Iki 2009 m. ji buvo Kanados Visuomenės sveikatos agentūros visuomenės sveikatos direktoriaus pavaduotoja. 2002-2004 m. ji dirbo Kanados lėtinių ligų ir profilaktikos centro generaline direktore. 1997-2002 m. prof. S. Stachenko užėmė PSO Europos regiono biuro sveikatos politikos ir paslaugų direktorės pareigas.

 

Prof. S. Stachenko įgijo medicinos mokslų daktaro laipsnį McGill universitete. Ji baigė šeimos medicinos rezidentūros studijas Monrealio universitete ir įgijo epidemiologijos ir sveikatos paslaugų administravimo magistro laipsnį Harvardo Visuomenės sveikatos mokykloje.