Guy Storme

 

 

Prof. Guy Storme

Europos vėžio institutų organizacijos vykdantysis sekretorius, Universitetinės Briuselio ligoninės Onkologijos centro Radioterapijos skyriaus vadovas;

 


Atrankinės vėžio patikros programos: gerosios praktikos pavyzdžiai iš kitų ES šalių

15:10-15:30, Lapkričio 29 d.

 

Prof. Guy Storme 1973-1978 m. studijavo radiacinę onkologiją ir branduolinę mediciną bei vykdė mokslinę veiklą Jules Bordet institute. Iki tol jis  vykdė mokslinę veiklą Gento universiteto Eksperimentinės onkologijos ir radioterapijos laboratorijoje, vadovaujant prof. Marc Mareel, kur nagrinėjo vaistų ir radiacijos poveikį invaziniams procesams.

 

Tuo pat metu prof. G. Storme ptadėjo kurti naują onkologijos centrą universitetinėje Briuselio ligoninėje. Kartu su radiacinės onkologijos komandos nariais jis įkurė skyrių, tapusį vaizdų radioterapijos srities lyderiu, kuris tuo metu buvo vienintelis Europoje, kuriame pacientai buvo gydomi, taikant NOMOS (Peacock) sistemą. Šis skyrius taip pat buvo pirmasis Europoje, kuriame pradėta taikyti Novalis Body sistema ir antrasis Europoje, kuriame pradėta taikyti tomoterapija. Prof. Guy Storme pirmasis pasaulyje pradėjo taikyti vero integruotą vaizdo ir pozicionavimo sistemą (angl. Vero integrated imaging and positioning system tracking on line moving targets).

 

1987 m. jis apgynė daktaro disertaciją, tapo onkologijos profesoriumi ir Onkologijos centro prezidentu.

 

1996-1999 m. jis buvo Europos vėžio institutų organizacijos viceprezidentas, 1999-2002 m. – prezidentas, o 2002-2005 m.– buvęs prezidentas. Vėliau jis tapo vykdančioju sekretoriumi ir šias pareigas eina iki šiol.

 

Jis buvo Belgijos Sveikatos apsaugos ministro patarėjas mokslui, Vokietijos Mokslo ministerijos mokslinis patarėjas ir taip pat veikė įvairiose regioninėse ir nacionalinės vėžio draugijų tarybose.

 

Prof. Guy Storme yra paskelbęs daugiau kaip 190 publikacijų. Jo pagrindinės mokslinių interesų sritys: onkologija, branduolinė medicina, radioterapija ir radiacinė onkologija.