Egon Jonsson

 

 

Prof. Egon Jonsson

Sveikatos ekonomikos instituto direktorius (Kanada)

 


STV: tikslai, principai, l
ūkesčiai, rezultatai

10:00-10:20, Lapkričio 30 d.

 

 

Prof. E. Jonsson yra Sveikatos ekonomikos instituto (Edmontone, Kanadoje) prezidentas ir direktorius. Jis taip pat yra Albertos ir Kalgario universitetų sveikatos ekonomikos profesorius.

 

Jis baigė studijas Stokholmo ekonomikos mokykloje ir dirbo Harvardo Visuomenės sveikatos mokyklos (JAV) moksliniu bendradarbiu.

 

Prof. E. Jonsson yra Medicinos instituto ir JAV nacionalinės mokslų akademijos narys. 25 metus jis buvo vyriausiasis žurnalo “International Journal of Technology Assessment in Health Care”, leidžiamo Keimbridžo universiteto leidykloje, redaktorius.

 

Penkiolika metų jis vadovavo Švedijos sveikatos technologijų vertinimo agentūrai ir buvo Karolinskos instituto (Stokholme, Švedijoje) Medicinos katedros ekonomikos profesorius. Vėliau jis dirbo Pasaulio sveikatos organizacijoje ir daug prisidėjo kuriant Sveikatos politikos ir praktikos įrodymų tinklą (angl. Health Evidence Network), skirtą Europos regiono šalių Sveikatos ministerijoms. Vėliau jis buvo Vietnamo Sveikatos ministerijos patarėjas sveikatos politikos klausimais.

 

Nuo 1990 iki 2000 m. prof. E. Jonsson dirbo Pasaulio banko ekspertu sveikatos priežiūros paslaugų klausimais Latvijoje ir Lietuvoje. Jo dėka ne vienas šių šalių mokslininkas ir sveikatos politikas turėjo galimybę stažuotis Švedijos sveikatos technologijų vertinimo agentūroje.

 

Jo pagrindinės mokslinių interesų sritys yra sveikatos ekonomika bei vaistų ir kitų sveikatos technologijų, procedūrų ir programų vertinimas. Jo naujausi mokslo darbai apima politikos reikšmę investuojant į socialinius sveikatą lemiančius veiksnius, efektyvios motinos ir vaiko sveikatos priežiūros ekonomiką, vaisiaus alkoholinio spektro sutrikimo profilaktiką, ir investicijų į ankstyvąją vaikų raidą makroekonomiką.