Sveikatos forumo konferencijoje – pranešėjų žvaigždynasJau rytoj Vilniuje Radisson Blu Hotel Lietuva startuos dvi dienas vyksianti Sveikatos forumo konferencija "Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien".

"Nuoširdžiai džiaugiamės, kad pavyko suburti solidų pranešėjų ir garbių svečių būrį", - sako Sveikatos forumo Tarybos pirmininkas prof. habil. dr. Vilius Grabauskas. "Pagrindinės mūsų konferencijos viešnios - Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro direktorė p. Zsuzsanna Jakab, Latvijos sveikatos apsaugos ministrė p. Ingrīda Circene ir Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato vyriausioji patarėja p. Isabel de la Mata".

Pasak organizatorių, visi pranešėjai yra savo sričių lyderiai. Pavyzdžiui, prof. Egon Jonsson iš Sveikatos ekonomikos instituto Kanadoje yra laikomas vienu iš sveikatos technologijų vertinimo pradininkų pasaulyje. Kanados Albertos universiteto visuomenės sveikatos fakulteto profesorė Sylvie Stachenko yra lėtinių neinfekcinių ligų ekspertė ir nuolatinė aukščiausio lygio sveikatos renginių pranešėja. Savo patirtimi taip pat dalinsis onkologinių susirgimų "grandai" - Karolinskos instituto vėžio centro direktorius prof. Ulrik Ringborg ir prof. Guy Storme iš Briuselio universitetinės ligoninės. Atvyksta ir prof. F. Köhler is garsiosios Charite universitetinės ligoninės Berlyne, kuri yra viena iš naujausių diagnostikos ir gydymo technologijų lyderė.

Konferencijoje jau užsiregistravo dalyvauti 500 dalyvių. Gausiausias jų būrys – iš Lietuvos, tačiau sulauksime ir svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Danijos, Belgijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Indijos ir kitų šalių. Renginyje dalyvaus Europos Komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos pareigūnai, valstybinių institucijų, sveikatos priežiūros įstaigų, visuomenės sveikatos biurų, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir pramonės organizacijų bei visuomenės atstovai. Renginio organizatoriams talkins Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) ir Visuomenės sveikatos studentų draugijos savanoriai.