Pirmininkas

 

 

 

 

Prof. Algirdas Utkus

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas

 

Pirmininkas. III dalis. Sveikatos technologijų vertinimo svarba sveikatos politikoje

10:00-12:40, Lapkričio 30 d.

 

 

 

 

Prof. Algirdas Utkus yra Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dekanas, Žmogaus ir medicininės genetikos katedros profesorius ir VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro direktorius.

 

1990 m. jis baigė Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. 2001 m. jis Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją „Lietuvos vaikų įgimtų raidos anomalijų etiologija, diagnostika, struktūra ir paplitimas”.

 

1989–1991 m. jis dirbo Panevėžio ligoninėje gydytoju genetiku. Nuo 1991 m. iki šiol dirba Žmogaus ir medicininės genetikos katedroje. 2004–2012 m. jis buvo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto podiplominių studijų prodekanas, o nuo 2012 m. eina dekano pareigas. Tais pačiais metais jis paskirtas ir VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro direktoriumi.

 

Prof. Algirdo Utkaus mokslinė veikla apima lūpos ir / ar gomurio nesuaugimų klinikinę ir segregacinę analizę; biologinę asimetriją. Jo klinikiniai interesai apima sindromologiją ir genetinį konsultavimą.

 

Prof. A. Utkus yra išspausdinęs 35 publikacijas, yra Lietuvos žmogaus genetikos draugijos narys. Jis yra stažavęsis JAV, Prancūzijoje, Rusijoje.