Zsuzsanna Jakab

 

 

 


p. Zsuzsanna Jakab

Pasaulio sveikatos organizacijos  Europos region biuro direktorė

 


PSO Sveikata 2020
strategija ir jos kūrimo eiga

10:20-10:50, Lapkričio 29

 

Pirmininkė. I dalis. Europos ir Lietuvos sveikata 2020

10:20-13:40, Lapkričio 29

 

 

 

 

P. Zsuzsanna Jakab pradėjo eiti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos regiono biuro direktorės pareigas 2010 m. vasario 1 d. Ji yra kilusi iš Vengrijos ir per savo tris dešimtmečius trunkančią karjerą yra ėjusi įvairias aukštas pareigas nacionalinėse ir tarptautinėse sveikatos politikos organizacijose.

 

Prieš išrenkant p. Z. Jakab Europos regiono biuro direktore, ji dirbo steigiančiąja direktore Europos Sąjungos Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centre Stokholme, Švedijoje. 2005-2010 m. jos pastangomis šis centras tapo tarptautiniame lygmenyje žinomu etaloniniu kovos prieš infekcines ligas centru.

 

2002-2005 m. p. Z. Jakab buvo Vengrijos sveikatos, socialinių ir šeimos reikalų ministerijos valstybės sekretorė ir vadovavo šalies pasirengimo stoti į Europos Sąjungą darbams visuomenės sveikatos srityje. Ji atliko svarbų vaidmenį, planuojant ketvirtąją PSO ministrų konferenciją, skirtą nagrinėti aplinkos ir sveikatos klausimus, kuri įvyko 2004 m. birželį Budapešte.

 

1991-2002 m. p. Z. Jakab užėmė įvairias vadovaujančias pareigas PSO Europos regiono biure. Būdama Administracijos ir valdymo direktore, ji vadovavo regiono biuro strateginiam ir veiklos planavimui bei koordinavo jo valdymo organų veiklą. Prieš tai, užimdama Šalių sveikatos vystymosi direktorės pareigas, ji buvo atsakinga už išorinius ryšius ir strategines partnerystes; ji koordinavo Europos regiono biuro bendradarbiavimą su 51 šalimi nare ir tarptautiniais partneriais. Ji taip pat užėmė Informacijos, mokslinių įrodymų ir komunikacijos skyriaus direktorės pareigas ir buvo EUROHEALTH programos koordinatorė.

 

P. Z. Jakab gimė 1951 m. Vengrijoje. Ji įgijo magistro laipsnį Eötvös Lóránd universiteto Humanitarinių mokslų fakultete Budapešte, o vėliau baigė podiplomines studijas Politikos mokslų universitete Budapešte, visuomenės sveikatos studijas Šiaurės šalių visuomenės sveikatos mokykloje Gioteburge (Švedijoje) bei podiplomines studijas Nacionaliniame viešojo administravimo ir valdymo institute Vengrijoje. Ji pradėjo savo karjerą Vengrijos Sveikatos ir socialinės gerovės ministerijoje 1975 m., ir buvo atsakinga už tarptautinius ryšius, įskaitant bendradarbiavimą su PSO.