Nevyriausybinių organizacijų paroda papuoš Sveikatos forumo konferencijąSveikatos forumo konferencijos "Sveikatą 2020 metams kuriame šiandien" metu lapkričio 29 d. nuo 10 iki 17 val. vyks pacientų organizacijų paroda (Radisson Blu Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20, Vilnius). Prisistatys dvidešimt pacientų ir kitų nevyriausybinių organizacijų, kurios eksponuos savo veiklos atspindžius.

Tai bus puiki proga susipažinti su pacientų organizacijomis iš arčiau – jų atstovai pasirengę ne tik pademonstruoti savo darbus, tačiau ir papasakoti apie savo veiklą ir pasidalinti savo patirtimi.

"Idėją surengti šią parodą iškėlė patys pacientai, o Sveikatos forumo Taryba šiai gražiai iniciatyvai iš karto pritarė. Pacientų organizacijos atlieka didžiulį ir dažnai tylų darbą ir todėl svarbu, kad visuomenė daugiau sužinotų apie jų veiklą, džiaugsmus ir rūpesčius", sakė Sveikatos forumo Tarybos pirmininkas prof. Vilius Grabauskas. "Juk pagrindinis Sveikatos forumo tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir ilgaamžiškumas, o jį pasiekti galime tik sutelkę bendras įvairių sektorių valstybinių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų jėgas".

Pacientų balsas bus aiškiai girdimas ir konferencijos salėje. Ekspertų diskusijoje apie pacientų indėlį valdant lėtines neinfekcines ligas kalbės Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė, Europos pacientų forumo valdybos narė Vida Augustinienė. Pranešimą apie sveikatos technologijų vertinimą ir pacientų poreikius skaitys Europos onkologinių pacientų koalicijos valdybos narys Šarūnas Narbutas.

Pasak Sveikatos forumo konferencijos organizatorių, esama didžiulės prarajos tarp sveikatos priežiūros specialistų ir pacientų turimų žinių. Sėkminga kitų Europos Sąjungos šalių, kurių pacientų organizacijų veikla turi gilias ilgametes tradicijas, patirtis rodo, kad šią apmaudžią problemą gali išspręsti tik patys pacientai – nuomonės lyderiai, galintys aplink save suburti kitus pacientus ir perduoti jiems savo patirtį ir žinias.

Konferencijoje bus nagrinėjamos keturios pagrindinės temos: Lietuvos ir Europos sveikata 2020 m., lėtinės neinfekcinės ligos ir sveikas senėjimas, sveikatos technologijų vertinimo svarba sveikatos politikoje ir racionalus naujų sveikatos technologijų diegimas.

Konferencijoje jau užsiregistravo dalyvauti 500 dalyvių. Gausiausias jų būrys – iš Lietuvos, tačiau sulauksime ir svečių iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos, Danijos, Belgijos, Prancūzijos, Šveicarijos, Kanados, Indijos ir kitų šalių. Renginyje dalyvaus Europos Komisijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos pareigūnai, valstybinių institucijų, sveikatos priežiūros įstaigų, visuomenės sveikatos biurų, akademinės bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų, verslo ir pramonės organizacijų bei visuomenės atstovai. Renginio organizatoriams talkins Lietuvos medicinos studentų asociacijos (LiMSA) ir Visuomenės sveikatos studentų draugijos savanoriai.