Sveikatos forumas ir 8 europinės nevyriausybinės organizacijos pasirašė kreipimąsi dėl ES tabako gaminių direktyvosBirželio 18 d. Briuselyje Sveikatos forumo, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos, Europos visuomenės sveikatos aljanso, Nerūkymo partnerystės, Europos lėtinės obstrukcinės plaučių ligos koalicijos, Europos vėžio lygų asociacijos, Europos gydytojų nuolatinio komiteto, Europos širdies tinklo ir Europos rūkymo prevencijos tinklo atstovai pasirašė pareiškimą dėl siūlymo peržiūrėti ES tabako gaminių direktyvą.

„Pasaulio sveikatos organizacija ir pasaulio mokslininkai tabako vartojimą jau kelis dešimtmečius įvardina kaip vieną svarbiausių išvengiamų žmogaus priešlaikinės mirties ir ligų priežasčių. Dėl šios priežasties visame pasaulyje kasmet prarandami milijonai gyvybių. Tabako epidemijos reikšmė jau nekartą pabrėžta aukščiausiu PSO ir JT lygiu, priimtas ir tarptautinis susitarimas – PSO Tabako kontrolės pagrindų konvencija. Labai svarbu, kad ES imasi priemonių, kad konvencijos nuostatos būtų perkeltos į ES teisę, tuo parodant realų susirūpinimą ES piliečių sveikata ir jos išsaugojimu“, sako Sveikatos forumo Tarybos pirmininkas prof. Vilius Grabauskas.

Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentas dr. Aurelijus Veryga pabrėžia - „Esminis naujosios ES Tabako produktų direktyvos siekinys yra apsaugoti būsimąsias kartas nuo rūkymo, o tam, kad tai pasiekti būtina sumažinti tabako patrauklumą vaikams ir moterims. Labai keista, kad nors šalys yra ratifikavusios PSO Tabako kontrolės pagrindų konvenciją ir viešai deklaravusios siekį mažinti tabako gaminių vartojimą, kai kurios iš jų siekia pirmiausia apsaugoti tabako verslą. Manau, kad tai yra esminis konfliktas ir net neetiška svarstyti verslo plėtros klausimą žmogaus gyvybės išsaugojimo kontekste“.

Su kreipimosi originalu galite susipažinti čia.

Spaudos pranešimas Europos visuomenės sveikatos aljanso tinklalapyje